Úvod > Aktuality > Uzavírka silnice Uničov - Šternberk

Uzavírka silnice Uničov - Šternberk

V souvislosti s uzavírkou silnice II. třídy mezi Šternberkem a Uničovem se Vám v tomto článku budeme snažit zprostředkovat co nejaktuálnější informace, které budou pravidelně doplňovány.

Uzavírka

Od 2. března tak v souvislosti s opravou průjezdových cest v obcích Brníčko, Újezd, Rybníček, Mladějovice a Babice dojde k úplné uzavírce této komunikace. Akci bude provádět firma COLAS, Ostrava a její plynulost bude z velké části záviset na počasí (dle vyjádření kraje), její konec je plánován na 15. července. Vyznačení objížděk bude upřesněno značkami. Pro zásobování, autobus, záchrannou službu a samozřejmě vozidla stavby bude vjezd povolen. Autobusová zastávka u obecního úřadu bude nahrazena zastávkou Újezd – restaurace Jednota (COOP). Všechny další zastávky budou obslouženy dle jízdních řádů.

Objízdná trasa pro pravidelnou autobusovou dopravu

Spoje čísla 6,7,11 linky 890751 a spoje čísla 2,3 linky 890796 pojedou z Újezdu do místní části Rybníček po silnici zemědělského družstva (po Malé straně). Zastávka „Újezd, obecní úřad“ bude nahrazena zastávkou „Újezd, restaurace Jednota (viz také výše).

Oprava mostu ve Strukově

Ve Strukově bude současně s uzavírkou silnice mezi Uničovem a Šternberkem probíhat oprava mostu. Od 2. března do 15. června tak bude tato komunikace pro veškerou dopravu uzavřena.

Oprava křižovatky v Dlouhé Loučce

Informace o uzavření křižovatky v Dlouhé Loučce směrem na Paseku se nezakládají na pravdě. Po určitý čas zde mohou probíhat práce spojené s rekonstrukcí silnice Dlouhá Loučka – Valšovský Žleb, v takovém případě bude provoz řízen semafory. Každopádně podle dohody mezi investory a realizačními firmami zůstane křižovatka po celou dobu objížďky průjezdná.

Kudy do Uničova a Šternberka?

Do Uničova se cesta značně protáhne. Z původních 6 km až na necelých 18 km, pokud se rozhodneme směrem na Žerotín.

První možností je tedy směr Dlouhá Loučka – Horní Sukolom – Dolní Sukolom – Uničov. Cesta dlouhá cca 16 km.

Druhou je již zmiňovaný směr Žerotín – Pňovice – Dětřichov – Renoty – Střelice – Uničov. Touto cestou se projedeme 18 km.

Do Šternberka budeme mít také dvě možnosti. Oproti původní cestě, dlouhé asi 10 km, se objížďka prodlouží o 5 až 6 km. První možností je směr Paseka – Komárov – Krákořice – Šternberk. Tato cesta je kvalitnější a rychlejší, ale zároveň asi o 1 km delší.

Druhá možnost je směr Žerotín – Hnojice – Lužice – Šternberk. Cesta je pomalejší a v poměrně špatném stavu. Nicméně je kratší než přes Paseku.

Mapky cest ve větším zobrazeni

ujezd - unicov.jpg

ujezd - sternberk.jpg