Úvod > Aktuality > Nové mapování pozemků v obci

Nové mapování pozemků v obci

Datum konání:
1.6.2020

Informace pro vlastníky nemovitostí

Od 1. června budou v místní části Rybníček zahájeny práce na novém mapování. Cílem nového mapování je vytvoření nové katastrální mapy na základě vyšetření a zaměření skutečného stavu. Mapování bude zahájeno zjišťováním hranic pozemků, obvodů budov a vodních děl. Tyto činnosti provádí komise složená ze zástupců katastrálního úřadu, obce, případně dalších orgánů a probíhá za účasti vlastníků. Všichni vlastníci budou ke zjišťování hranic zváni písemnou pozvánkou (k pozvánce budou přiloženy: plná moc, poučení ke stávající epidemiologické situaci a letáček s podrobnostmi k mapování). V případě, že se vlastník nebude moci zjišťování hranic zúčastnit osobně, může svého zástupce pověřit plnou mocí. Předseda komise se na místě prokáže služebním průkazem státního zaměstnance, vlastník k prokázání své totožnosti použije občanský průkaz nebo cestovní pas. Po vyšetření průběhu hranic proběhne jejich zaměření, přítomnost vlastníků zde není nezbytná, vlastníci jsou však povinni umožnit pracovníkům katastrálního úřadu v nezbytné míře vstup na pozemek.

Výsledná mapa bude před nabytím platnosti vyložena v prostorách obecního úřadu k veřejnému nahlédnutí.

Pracovníci Katastrálního pracoviště v Olomouci předem děkují za vstřícný přístup.

SDevelop+2220051312470.jpg

SDevelop+2220051312471.jpg